Kristina Ilchenko: Biografia, Tvorivosť, Kariéra, Osobný život

Obsah:

Ilchenko Kristina Sergeevna - slávna ruská biatlonistka, majsterka športu Ruskej federácie. Trojnásobný majster sveta v letnom biatlone medzi juniormi.

Kristina Ilchenko: biografia, tvorivosť, kariéra, osobný život

Životopis

Budúci športovec sa narodil v júli 1993 17. v ruskom meste Labytangi. Christina bola odmalička aktívne dieťa a milovala šport. V polárnom meste nebol výber sekcií príliš veľký a dievča bolo prihlásené do lyžiarskej sekcie. Christinu lyžovanie veľmi bavilo a tréneri v nej videli dobrý potenciál. Neskôr sa rozhodlo odhaliť tento tvorivý talent v biatlone a dievča bolo preložené do miestnej mládežníckej športovej školy, kde boli deti v tomto športe trénované. Prvým mentorom budúceho biatlonistu bol slávny čestný tréner Ruska Khamit Akhatov, bývalý biatlonista sám.

Pod vedením skúseného učiteľa sa Christina rýchlo rozvinula a prerástla miestnu úroveň konkurencie. Na strednej škole sa presťahovala do mesta Ťumeň, kde začala účinkovať na domácich turnajoch v Rusku a na súťažiach reprezentovala Ťumeňský región.

Obrázok
Obrázok

Profesionálna kariera

Napriek skorým úspechom a vysokým výsledkom na juniorskej úrovni nemohol Ilchenko dlho postúpiť vyššie. Domáce výkony boli maximum a dievča nebolo pozvané do národného tímu.

Debut na medzinárodnej úrovni sa uskutočnil v roku 2014, keď bolo dievča pozvané do národného tímu na účasť na európskom šampionáte. Radosť z dlho očakávanej udalosti nemala veľa času, výsledky Ilchenkovej boli extrémne nízke: v prenasledovaní obsadila iba deviate miesto a v šprinte pätnástom.

Obrázok
Obrázok

Nasledujúci rok sa Kristina ako súčasť národného tímu zúčastnila zimnej univerziády, kde boli tiež nízke výsledky. V hromadnom štarte obsadila iba pätnáste miesto, ale v šprinte vyzeral obraz lepšie: dievča štartujúce z 26. miesta skončilo preteky šieste.

Na úrovni dospelých pokračovala v účinkovaní na domácich majstrovstvách Ruska, tu boli úspechy badateľnejšie. Ilchenko nemá vysokú streleckú úroveň, ale patrí medzi najrýchlejšie lyžiarky v krajine, čo jej často kompenzovalo chyby v súťažiach. V roku 2015 získala Christina svoju prvú medailu na národnom šampionáte.

Obrázok
Obrázok

V tom istom roku dostala dievča neobvyklú ponuku: bola pozvaná hrať za národný tím Bieloruska. Už v novembri sa zúčastnila svetového šampionátu, kde v prenasledovaní obsadila 54. miesto. Je to doteraz najlepší výsledok športovca v jej kariére.