Stepan Maryanyan: Biografia, Tvorivosť, Kariéra, Osobný život

Obsah:

Stepan Maryanyan je jedným z najsľubnejších grécko-rímskych zápasníkov. Na konte má niekoľko víťazstiev na majstrovstvách Ruska, Európy a sveta. Iba olympijské ocenenie sa nenachádza v prasiatku v Maryanyan a pre športovca predstavuje hlavný športový sen.

Stepan Maryanyan: biografia, tvorivosť, kariéra, osobný život

Životopis: prvé roky

Stepan Mailovich Maryanyan sa narodil 21. septembra 1991 v dedine Dinskaya neďaleko Krasnodaru. K športu ho priviedol otec. Keď mal Stepan 9 rokov, začal navštevovať grécko-rímsky zápasnícky oddiel v dedine. Spočiatku sa mu tento šport nepáčil pre veľkú záťaž. Stepan sa všemožne postavil proti triedam, pred tréningom utiekol.

Otec mu však nedovolil prestať so športom. V arménskych rodinách má rodič slovo zákon, takže Štěpán pokračoval v tréningu. Neskôr, v rozhovore, si všimne, že je vďačný svojmu otcovi, že ho nenechal prestať športovať. Vo veku 11 rokov bol Stepan zapojený do tréningového procesu a už nemohol žiť bez grécko-rímskeho zápasu.

Ako tínedžer sa Maryanyan aktívne zúčastňoval rôznych súťaží mestského aj regionálneho významu. Vo svojom prasiatku v tom období niekoľko desiatok medailí rôznych nominálnych hodnôt.

Obrázok
Obrázok

Kariéra

Ruský pohár 2012 bol prvou Stepanovou úspešnou súťažou medzi dospelými. Potom obsadil druhé miesto, čo bolo veľmi šťastné. V tom istom roku Maryanyan získala striebro na Veľkej cene venovanej pamiatke slávneho zápasníka Ivana Poddubného. V tej istej sezóne sa Stepan stal tretím na ruskom grécko-rímskom zápasníckom šampionáte.

Budúci rok bol pre Maryanyan veľmi úspešný. Zlato získal na dvoch významných turnajoch: Veľkej cene Ivana Poddubného a majstrovstvách sveta. Na ruskom šampionáte a Pohári európskych národov bol Stepan tretí.

Obrázok
Obrázok

Celý rok 2014 Maryanyan nesúťažila kvôli zraneniu. V nasledujúcej sezóne sa stal majstrom európskych olympijských hier, ktoré sa konali v Baku. Športovec v rozhovore pripustil, že toto víťazstvo bolo pre neho najpamätnejšie.

V roku 2017 bol Stepan už „solídnym“číslom jeden vo váhovej kategórii do 60 kg v ruskom národnom grécko-rímskom zápasníckom tíme. Sezónu zahájil tretím miestom na Veľkej cene Ivana Poddubného. Na jar vyhral svetový pohár, v lete sa stal prvýkrát majstrom krajiny a zaručil si miesto v národnom tíme na blížiaci sa šampionát planéty.

Obrázok
Obrázok

Maryanyan išiel vyhrať na svetový šampionát, ktorý sa konal v Paríži, ale jeden súboj prehral a nakoniec sa stal tretím. Stepan venoval svoj „bronz“Rusku. O tri mesiace neskôr vyhral Európsky pohár národov.

V lete 2019 Maryanyan zopakoval úspech v Baku spred štyroch rokov a opäť sa stal víťazom európskych hier. Teraz sú všetky myšlienky športovca zaneprázdnené prípravou na olympijské hry v Tokiu.

Osobný život

Stepan Maryanyan sa snaží nerobiť reklamu svojej rodine. V jeho sociálnych sieťach môžete vidieť iba obrázky z tréningov a súťaží. Športovec však v rozhovore uviedol, že má manželku a malú dcéru.