Macrae Colin: životopis, Kariéra, Osobný život

Obsah:

Anonim

Automobilové preteky sú jedným z najpozoruhodnejších športov. Na takýchto súťažiach sa môže zúčastniť iba dobre trénovaný športovec. Colin McRae sa zaujímal o autá už od detstva.

McRae Colin
McRae Colin

Počiatočné podmienky

Do veľkej miery človeka formuje prostredie. Autá, motocykle a iné vozidlá priťahujú pozornosť mnohých chlapcov. Ak tento záujem udržia dospelí, je veľká šanca, že mladý človek dosiahne slušné výsledky. Colin McRae si sadol na sedadlo závodného auta ako dvojročný. To nie je prekvapujúce, pretože jeho otec bol slávnym pretekárom a viacnásobným šampiónom rôznych súťaží a autokrosov. Práve v tejto chvíli sa rozhodlo o ďalšom osude dieťaťa.

Budúci pretekár sa narodil 5. augusta 1968 v rodine päťnásobného britského šampióna v rally. Rodičia žili v škótskom meste Lanark. Colinov dedko si ponechal svoju dielňu pre automobily. Malý chlapec tu trávil všetok svoj voľný čas. Usilovne pomáhal starším pri opravách poškodených automobilov. Vždy som usilovne pracoval. V skutočnosti to bolo skutočné vzdelanie, ktoré bolo pre McRae v budúcnosti užitočné. Už ako sedemročného ho obdarovali motorkou. Keď mal chlap štrnásť rokov, vyhral prvý turnaj v kariére motocyklového pretekára.

Obrázok
Obrázok

Turnaje a víťazstvá

V roku 1985 prešiel McRae z motocykla do automobilu. Aby sa mohol zúčastniť prvej súťaže, musel požiadať priateľa o auto. Debut bol neúspešný. Na jednoduchej trati sa mladému pretekárovi podarilo pretiahnuť na kraj cesty. Vďaka tomu bola posádka na štrnástom mieste. V nasledujúcej sezóne na škótskom šampionáte Colin svoju chybu nezopakoval a do cieľa prišiel v najlepšej desiatke. To bol vážny nárok na ďalší úspech. Okamžite dostal prezývku „Flying Brick“. Aby ste dosiahli lepšie výsledky na pretekoch, musíte mať spoľahlivé auto s vyladeným motorom.

Na rýchlu opravu závodného auta musel McRaeov tím zamestnať mobilnú čerpaciu stanicu. Pre dielňu mechanikov bola upravená stará dodávka. V roku 1990 Colin skončil na treťom mieste v britskom šampionáte a šoféroval auto pod značkou Subaru. Po tomto víťazstve sa s ním prominentní súperi začali správať s úctou a obavami. Po mnohých víťazstvách na rôznych tratiach dostal McRae v roku 1999 dôstojnú ponuku. Podpísal zmluvu s tímom Ford.

Obrázok
Obrázok

Osobný život a smrť

Slávny pretekár venoval všetok svoj čas a energiu svojej obľúbenej zábave. Dokonca aj Colin sa so svojou budúcou manželkou stretol na súťaži. Alice Hamilton bola navigátorkou v posádke súperov. Budúci manželia nehľadali kompromis. Táto skutočnosť im nebránila v usporiadaní osobného života. Alice a Colin sa vzali.

V septembri 2007 zahynul pri páde lietadla Colin McRae. Pri pristávaní stratil kontrolu nad vlastným vrtuľníkom. Spolu s ním zomrel šesťročný syn.