Nikolay Gryazin: Biografia, Tvorivosť, Kariéra, Osobný život

Obsah:

Anonim

Nikolay Gryazin je nádejný ruský pretekár špecializujúci sa na rely a okruhy. Úspešne pokračuje v práci svojho otca a staršieho brata. Na konte má už niekoľko vynikajúcich víťazstiev na medzinárodných turnajoch.

Nikolay Gryazin: biografia, tvorivosť, kariéra, osobný život

Životopis: prvé roky

Nikolaj Stanislavovič Gryazin sa narodil 7. októbra 1997 v Moskve. Je najmladším synom slávneho pretekára Stanislava Gryazina, ktorý bol svojho času považovaný za najlepšieho v Rusku. Má staršieho brata Vasilija a tiež sa vydal po stopách svojho otca.

Nikolay sa dostal k motoršportu ako 11-ročný. Spočiatku sa venoval okruhovým pretekom. Jeho otec ho opakovane vzal na rely, ale potom Nikolai nevidel na tomto športe nič zaujímavé. Medzitým predvádzal dobré výsledky v amatérskych motokárových súťažiach.

Obrázok
Obrázok

Gryazin si prvýkrát sadol za volant závodného automobilu vo veku 15 rokov. Už po prvom kole dostal Nikolay nápad vyskúšať si rally sám. Jeho prvým mentorom bol Boris Shulmeister, slávny ruský vodič závodných automobilov.

Nasledujúci rok Nikolay úspešne štartoval v ruskej závodnej sérii. Vystupoval v Lade Kaline. Tieto súťaže sa pre neho stali ako vstupná skúška následnej účasti na prestížnejších turnajoch. Na jeseň toho istého roku Gryazin v duete so svojím mentorom úspešne absolvoval množstvo pretekov na okruhu v Lada Cupe.

Obrázok
Obrázok

Kariéra

V roku 2014 už Nikolaj dal šancu na popredných pretekárov, medzi ktorými boli Andrej Sevostyanov a Vladimir Čerevan. V tom istom roku sa zúčastnil turnaja Touring Light ring. Vystúpil v ňom aj jeho bývalý mentor Boris Shulmeister. Podľa výsledkov pretekov sa víťazom stal Nikolay. Výsledky však boli zrušené na žiadosť protivníkov, ktorí sa opakovane sťažovali na agresívne Gryazinovo pilotovanie. Porotcovia skontrolovali výsledky a zistili porušenie opatrení tímu Peugeot, medzi ktoré patril aj Nikolay. Výsledkom bolo víťazstvo Schulmeistera a Gryazin sa uspokojil s druhým miestom.

Obrázok
Obrázok

V roku 2015 Nikolaj úplne prešiel na rally. O rok neskôr vyhral prestížny turnaj Petrol Nova Gorica. Jeho navigátorom bol Yaroslav Fedorov. Chalanom sa podarilo odtrhnúť sa od najbližšieho konkurenta na dve minúty.

V roku 2017 oslávila posádka Gryazina na Rally Liepāja absolútne víťazstvo. O rok neskôr sa Nikolay stal druhým v európskom šampionáte v triede U28.

V roku 2019 Gryazin opäť skončil prvý na turnaji v Novej Gorici. Pretekár sa stal najrýchlejším v 10 z 13 etáp a mal náskok jednej minúty na najbližšieho rivala.

Osobný život

Nikolaj Gryazin nie je ženatý. Nie sú k dispozícii žiadne podrobné informácie o jeho osobnom živote. Na Nikolajových sociálnych sieťach nie je ani jedna fotografia s dievčaťom. Ale existuje veľa obrázkov rôznych automobilov, momentov z tréningov alebo súťaží. Aj keď pretekár s najväčšou pravdepodobnosťou nemyslí na založenie rodiny, zameriava sa na svoju kariéru a dosahovanie vysokých výsledkov.