Maxim Tsvetkov: Biografia, Tvorivosť, Kariéra, Osobný život

Obsah:

Anonim

V poslednej dobe milovníci lyžovania čoraz viac počujú o úspechu Maxima Tsvetkova - vychádzajúcej hviezdy národného biatlonu. Športovec začal svoju kariéru v behu na lyžiach, potom vzal do ruky pušku a prekvapil divákov svojimi úspechmi. V súčasnosti Maxim naďalej reprezentuje Rusko na medzinárodných súťažiach.

Maxim Cvetkov

Z biografie Maxima Tsvetkova

Budúca ruská biatlonistka sa narodila 3. januára 1992 v meste Babaevo (oblasť Vologda). Maxim sa začal venovať športu pod prísnym vedením svojho otca, ktorý viedol športovú školu pre deti a mládež Babajevskaja. Mladý športovec spočiatku zvládol beh na lyžiach. Tsvetkov sa vo veku 15 rokov rozhodol vyskúšať ako biatlonista. A okamžite obsadil prvé miesto v súťažiach polárnej olympiády, ktoré sa konali v Murmanskej oblasti.

Obrázok
Obrázok

Vo veku 19 rokov sa Maxim stal jedným z lídrov v biatlonovom športe. V roku 2011 získal tri zlaté medaily na majstrovstvách sveta mládeže v Českej republike, o rok neskôr sa vyznamenal vo Fínsku. Maxim takmer v každej etape štartov juniorov vystúpil na pódium. Po sérii úspechov upozornili tréneri ruskej reprezentácie na mladého biatlonistu.

Tsvetkov sa však nikdy neobmedzil iba na športový tréning. Dokonale pochopil, že športová kariéra nebude trvať večne. Cvetkov získal dobré vzdelanie a diplom psychológa: za plecami športovca je Moskovská štátna univerzita pre humanitné vedy. O niečo neskôr sa Maxim rozhodol získať druhé vzdelanie a zapísal sa na Akadémiu telesnej kultúry v hlavnom meste. Vybral si špecializáciu „Športový manažment“.

Obrázok
Obrázok

Úspech v biatlone

Nemenej úspešná bola aj kariéra biatlonistky na „dospeláckej“úrovni. Maxim sa zúčastnil majstrovstiev sveta 2013. A hneď na prvých súťažiach obsadil 8. miesto. Pre debutanta, ktorý konkuroval stovke najlepších biatlonistov na svete, to bol veľký úspech. V nasledujúcom roku získal Tsvetkov prvé veľké víťazstvo v rámci ruskej štafety.

Sám Maxim priznáva, že v zmiešaných štartoch a štafetách sa cíti istejšie ako v pretekoch jednotlivcov. Povzbudzuje ho zodpovednosť za spoločnú vec a kolektívny duch boja.

Cvetkov od začiatku do začiatku zvyšoval svoje úspechy a postupne sa stal jedným z vodcov ruskej reprezentácie. Neraz bol veľmi blízko k pódiu, vstúpil do prestížnej „šestky“najlepších športovcov. Úspech nie je nikdy ľahký. A každým rokom sa konkurencia medzi biatlonistami zvyšuje. Výsledky sú také husté, že prvé a šieste miesto sú od seba vzdialené iba desať sekúnd.

V kariére každého významného športovca existujú veľké neúspechy. Tsvetkov mal tiež neúspechy. Ale nezúfa. Športovec s pomocou trénerov starostlivo analyzuje chyby, robí zmeny v tréningovom systéme a opäť sa rúti v honbe za vytúženými medailami.

V januári 2019 získal ruský tím prvýkrát v niekoľkých rokoch zlato v štafete na majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Oberhofe. A tu sa opäť vyznamenal Maxim Tsvetkov, ktorý dostal pokyn, aby bežal v rozhodujúcej prvej etape.