Alexandra Sergeevna Soldatova: Biografia, Kariéra A Osobný život

Obsah:

Anonim

Alexandra Soldatová je už niekoľko rokov členkou ruského národného tímu pre rytmickú gymnastiku. Nie raz mala šancu vyhrať víťazstvá na turnajoch a získať medaily rôznych nominálnych hodnôt. Soldatová je trojnásobná majsterka sveta, dvojnásobná majsterka Európy. Alexandra, ktorá má jedinečné fyzické vlastnosti, venuje veľa času tréningu. Kľúčom k jej úspechu je tvrdá práca a sústredenie sa na ciele.

Alexandra Sergeevna Soldatova

Z biografie Alexandry Soldatovej

Budúca ruská gymnastka sa narodila 1. júna 1998. Jej domovinou je mesto Sterlitamak. Od mladého veku sa Soldatova vyznačovala dobrým naťahovaním, plastickosťou a pružnosťou. Alexandra sa rytmickej gymnastike začala venovať od piatich rokov. Prvými trénermi dievčaťa boli Irina Kyjevec a Olga Nazarová, ktoré pracovali v meste Puškino. Pred príchodom do národného tímu Saša trénoval v Dmitrove s trénerkou Annou Shumilovou.

V roku 2011 Alexandra Soldatova, Daria Kondakova a Evgenia Kanaeva vystúpili na majstrovstvách sveta klubov v Japonsku za klub Gazprom. Tu Alexandra obsadila prvé miesto v prestížnej súťaži tímov.

V roku 2012 sa Soldatova vyznamenala na európskom šampionáte v Nižnom Novgorode. Dievčatko predviedlo najlepší výsledok v cvikoch so stuhou a vo viacboji medzi juniorkami obsadilo prvé miesto v poradí.

Kariéra Alexandra Sergeevna Soldatova

Na začiatku sezóny 2014 už bola Alexandra v rezervnom kádri národného tímu krajiny. Na medzinárodnom turnaji v hlavnom meste Ruska obsadila Soldatova tretie miesto. Potom získala medailu na najvyššej úrovni v etape Svetového pohára, ktorá sa konala v Debrecíne, a stala sa najlepšou gymnastkou v cvičeniach so stuhou a palicami. Soldatová bola jednou z ocenených na etapách Svetového pohára v Corbei-Eson.

V apríli 2014 si Soldatova odniesla štyri z piatich možných zlatých medailí na turnaji Baltic Hoop v Rige. Urobila chybu iba v cvičení s loptou, keď predviedla štvrtý výsledok v tejto podobe.

V auguste toho istého roku Alexandra vyhrala všetky druhy gymnastiek v Brazílii.

Národný šampionát 2014 priniesol úspech aj vojakovi. V tíme sa presadila a vo viacboji obsadila čestné tretie miesto. Dievčaťu chýbali iba uznávaní vodcovia národného tímu.

V nasledujúcich rokoch Soldatova viackrát potešila fanúšikov svojimi športovými úspechmi a zaznamenala mnoho ocenení rôznych nominálnych hodnôt na ruských a medzinárodných turnajoch. Na majstrovstvá sveta 2017 sa športovec musel pripraviť v podmienkach na zotavenie po zranení.

Osobný život gymnastky

Športoví fanúšikovia považujú Soldatovu za jednu z najkrajších gymnastiek súčasnosti. Veľa sa hovorí o jej osobnom živote, ale nedá sa uveriť všetkým povestiam. Fotografie Alexandry, kde je zobrazená spolu s mladým mužom, boli na sieť zverejnené viackrát. Je však možné, že ide iba o jedného z Alexandriných priateľov.

Slávna gymnastka plánuje získať dobré vzdelanie a naučiť sa viesť auto. Na štúdium má však veľmi málo času. Soldatová sa snaží každú voľnú minútu využiť na zdokonalenie svojich schopností v gymnastike.