Alexander Balandin: Biografia, Tvorivosť, Kariéra, Osobný život

Obsah:

Anonim

Alexander Sergejevič Balandin je slávny ruský športovec, gymnasta, čestný majster športu v Rusku, člen ruského národného tímu umeleckej gymnastiky.

Alexander Balandin: biografia, tvorivosť, kariéra, osobný život

Životopis

Alexander Balandin je telocvikár, ktorý sa narodil 20. júna 1989 v Karélii, konkrétne v Petrozavodsku. Od detstva Sasha veľmi rád športoval a ako 5-ročného ho matka poslala na gymnastickú časť. Saša vždy prejavoval vôľu zvíťaziť a tvrdo pracoval.

Obrázok
Obrázok

Carier štart

Veľmi skoro dosiahol Saša vynikajúce výsledky a bol schopný dosiahnuť najvyššiu profesionalitu, zúčastnil sa medzinárodných súťaží, už v roku 2007 obsadil Saša 3. miesto na majstrovstvách sveta. Na 10. svetovom pohári, ktorý sa konal v Moskve, obsadil Saša prvé miesto a v 11. ročníku sa stal víťazom ruského šampionátu.

Obrázok
Obrázok

V 12. ročníku na európskom šampionáte Alexander obsadil 2. miesto. V športovej kariére Balandina neexistujú víťazstvá na olympijských hrách: Saša sa chcel dostať do zoznamu účastníkov, ale vzdal sa svojho miesta Konstantinovi Pluzhnikovovi.

Vá ne zranenie

Bohužiaľ, keď hovoril na ruskom pohári, ktorý sa konal v Jekaterinburgu, Balandin neúspešne pristál a utrpel zranenie stehennej kosti, športovec musel zo súťaže odstúpiť. Alexander prežil dve veľké operácie, ktoré prebehli bez problémov.

Obrázok
Obrázok

Po operáciách bol Saša poslaný do moskovského sanatória. Balandin sa rýchlo vzchopil a pokračoval v trénovaní v predchádzajúcej podobe. Po obnove Alexander skomplikoval svoj výkonnostný program a skomplikoval niektoré prvky.

Výkon na olympiáde

Blížil sa najdôležitejší okamih Balandinovej kariéry - olympijské hry, ktoré sa konali v Anglicku, v 12. ročníku sa práve Sasha stal hlavným kandidátom na účasť. Športovec bohužiaľ na tejto olympiáde nezískal ani jednu medailu.

Obrázok
Obrázok

Sudcovia, športovci a diváci jednomyseľne tvrdili, že Alexander si zaslúži striebornú medailu. Na tejto olympiáde Alexander obsadil iba 4. miesto, víťazstvo bolo veľmi tesné.

Druhé olympijské hry

V roku 2014 získal Balandin na majstrovstvách Európy dve zlaté medaily, jednu v súťaži jednotlivcov a druhú v súťaži tímov. Po súťaži musel Alexander podstúpiť operáciu, zranenie v minulosti si vyžiadalo svoju daň.

Obrázok
Obrázok

Po operácii sa Saša vrátil na tréning, ale strávil ich v polovici. Stálo za to zabudnúť na olympiádu, ktorá sa konala v Riu de Janeiro, v 16. ročníku. Saša pochopil, že to bola posledná šanca dostať sa na olympiádu, Balandin ukončil svoju športovú kariéru.

Teraz Sasha pracuje ako tréner na Škole vyšších športových zručností.