MFM - 2016: Recenzia Zápasu Bielorusko - Česká Republika

Deň pred novým rokom 2016 malo mládežnícke hokejové mužstvo Bieloruska odohrať finálový zápas skupinovej fázy svetového šampionátu. Súpermi bieloruského tímu boli ich rovesníci z Českej republiky.

MFM - 2016: recenzia zápasu Bielorusko - Česká republika

Reprezentácia Bieloruska stratila všetky šance na postup do barážovej fázy majstrovstiev sveta 2016 v hokeji mládeže. Česi naopak potrebovali víťazstvo, aby sa v skupine B dostali na vyššie priečky.

Hra sa začala s výhodou českého národného tímu, ale tento tím vyrazil prvú strelu na bránu až po 10 minútach. Bieloruskí hokejisti sa taktiež nerozlišovali množstvom striel na bránu Čechov, šance na skórovanie sa však stále vyskytovali pri českej bráne. Prvý gól zápasu strelili v 16. min Česi, čo z priebehu stretnutia nevyplývalo. Shimon Stranski si uvedomil východ dvoch proti jednej. V závere tretiny tlačili Česi na bránu národný tím Bieloruska, ale skóre do skóre sa do prestávky nezmenilo.

V druhej tretine neprešla ani minúta, keď si obranca bieloruskej reprezentácie Stepan Falkovský uvedomil stretnutie s brankárom. Výsledková tabuľa svietila na výsledku remízy 1: 1. Potom začali tímy hrať otvorený hokej a rýchlo prešli stredným pásmom. V 31. min Bielorusko opäť skórovalo. Jegor Šangovič si uvedomil väčšinu. Česi odpovedali rýchlo. O pár minút neskôr Dominic Lakatos nahradil vhadzovanie od modrej čiary klubom a skóre sa opäť vyrovnalo (2: 2). Tím Bieloruska si však ešte zobral oddychový čas a viedol skóre. Početná výhoda sa opäť uskutočnila. V 38. min prinútil Vladislava Goncharova najsilnejším vhadzovaním od modrej čiary brankára Českej republiky kapitulovať.

V záverečnej dvadsaťminútovke česká reprezentácia výrazne zvýšila aktivitu pred bránou súpera, ktorá priniesla svoje ovocie. V 53. min Jiří Smeikal a o pár minút neskôr zabezpečil českú výhodu Radik Veselý, ktorý skóroval na puk. Výsledková tabuľa zobrazovala čísla 4: 3, čo naznačuje výhodu mladých českých hokejistov.

Reprezentácia Bieloruska v závere stretnutia stiahla brankára, čo však viedlo iba k piatemu gólu českej reprezentácie. Vyznamenal sa Dominik Mashin, ktorý stanovil konečný výsledok stretnutia - 5: 3 v prospech českého tímu.